top responsive web builder software download

Diğer Ürünlerimiz için bize ulaşın

Başlıca Ürünlerimiz

Parafin

Parafinde ürün çeşitliliğimiz ve kalitemiz ile sektörünüz için güvenilir çözümler sunar.

Genel itibariyle ham petrolün rafinerasyonundan yan ürün olarak çıkan parafin; özel tekniklerle saflaştırılıp yağ oranı, donma noktası, rengi ve kokusu iyileştirildikten sonra kullanıma hazır hale getirilir. Genel olarak 45 °C ile 72 °C donma noktasına ve %1 ile %35 yağ oranı arasında çeşitli özellik ve kristal yapıdaki parafinler, Mercan Kimya tarafından üretilerek müşterilerin kullanımına sunulmaktadır.Emülsiyon

Parafin emülsiyonları, parafinin özel emülgatör ve hedef sektörün kullanıma uygun çeşitli katıklar ile karıştırılarak su ile homojen olarak karıştırılması ile elde edilen karışımlardır. Emülsiyonlar; Anyonik, Nonyonik ve Katyonik karakterde bulunabilmektedir.
Vazelin

Farklı özellik ve nitelikteki çeşitli wax’ların karışımından elde edilen vazelin, özel işlemlerle rengi, kokusu ve yumuşaklığı iyileştirildikten sonra müşteri kullanımına sunulan bir malzemedir.

Genellikle kaydırıcı ve yumuşatma özelliği bulunan vazelin; kullanım sektörü ve iklim şartları göz önünde bulundurulmak suretiyle penetrasyon bakımından 100 - 160 mm/5 sn. aralığında, donma noktası olarak 50 - 60°C arasında özelliğe sahiptir.