best html web development software download

1977 yılında Denizli'de kurulan Mercan Kimya, Türkiye'nin ilk parafin üreten firması olma özelliği taşımaktadır. Fabrika, 12.000 m²’si kapalı alan olmak üzere 20.000 m² arazi üzerinde konusunda uzman personeliyle hizmet vermektedir.

Mum, kibrit, kağıt, tekstil, pil, laminasyon, barut, kalem, boya kalemi, polisaj, emaye, kablo, kromaj, hassas döküm, deri, trikotaj, elektronik devre lehimciliği, sunta, yumurta viyolü, beton kalıpçılık, beton katkı malzemeleri sanayilerinde kullanılan teknik özelliklerine göre çeşitli parafin ve parafin emülsiyonları üretmektedir.


 

Yılda 80.000 ton üretim kapasitesine sahip olan Mercan Kimya, iç ve dış pazarlara yönelik parafin, parafin emülsiyonu, parafinik yağlar ve vazelin üretmektedir. Üretiminin %60'ını 80 ülkeye ihraç etmektedir.


1988 yılında başlayan kalite çalışmaları neticesinde, 2000 yılından itibaren İngiliz Akreditasyon Kurumu, Global Certification Limited tarafından verilen kalite güvence belgesi (ISO 9000) ile Mercan Kimya, parafin, emülsiyon ve vazelin üretim faaliyetlerini sürdürmektedir.


MİSYON


1977 yılında faaliyetine başlamış olan Mercan Kimya iç ve dış pazarlara yönelik parafin, parafin emülsiyonu, parafinik yağlar ve vazelin üretmektedir. Üretiminin % 60'ını 35 ülkeye ihraç eden firmamız iç ve dış pazarlarda kalitesini kanıtlamış ve müşterilerin güvenini kazanmıştır.

VİZYON


8 yıl içinde AR-GE ve yeni teknolojiler kullanarak, sentetik parafin ve yeni sektörler için geliştireceğimiz kaliteli ürünlerle, hammadde ve pazara yakın bir coğrafyada net karda ve her yıl ortalama % 15 büyüyerek 2015 yılına kadar Türkiye'de akla gelen ilk, Avrupa'da bilinen ilk beş firmadan biri olmak.KALİTE


Kalite kontrol, firmaların ürünlerinin standartlığı için gereklidir. Müşteriye sunulan ürünlerin kalitesinin sürekliliği müşteriye güven verir. Biz Mercan Kimya olarak kalite kontrole çok önem vermekteyiz. Üretim, kalite kontrol ve Ar-Ge çalışmalarımızda; kimya mühendisleri, kimyager ve kimya teknisyenleri den oluşan deneyimli kadromuzla hizmet vermekteyiz.